İşte Beşiktaş'ın Yeni Gordon Milne'si

Beşiktaş transfer haberleri... Beşiktaş'ta flaş transfer gelişmesi...

Sezonu teknik sorumlu  Önder Karaveli ile bitirmeyi planlayan Beşiktaş, gelecek sezonsa bir yabancı hoca düşünüyor. Radardaki isimlerden biri, bir Alman teknik adam... İşte o hoca.

Sergen Yalçın'ın ayrılmasından sonra teknik direktör arayışına giren Beşiktaş, Bruno Pinheiro'nun son anda çark etmesiyle, yola geçici olarak Önder Karaveli ile devam etme kararı aldı.

Ancak, Karaveli'nin beklentinin üzerine çıkması ve Süper Kupa'yı da kazandırmasıyla birlikte siyah beyazlı yönetimde sezonu "Karaveli ile tamamlayalım" fikri ağırlık kazandı.

Ancak gelecek sezon, yabancı bir hocayla başlanması güçlü bir seçenek olarak masada duruyor.

Tam yetkili Kazancı, yabancıda ısrarlı

Başkan Ahmet Nur Çebi'nin tam yetki verdiği Beşiktaş Futbol AŞ Genel Direktörü Ceyhun Kazancı, başından beri başarıya aç, altyapıya önem veren, genç futbolcu yetiştirme potansiyeli olan bir teknik direktör üzerinde duruyor.

Kazancı, Esteroli'i çalıştıran Bruno Pinheiro'yu yönetime de kabul ettirmişti. Ancak Portekizli teknik adam son anda kulübünde kalmaya karar verdi.

Alman teknik direktörle görüşüyor, imza yakın!

Ajansspor'un elde ettiği bilgiye göre, Ceyhun Kazancı bir çok teknik adamla temas halinde.

Bu isimlerden birinin adına ulaştık. Gelecek sezon için siyah beyazlıların listesinde yer alan isimlerden biri Jens Keller.

Alman teknik adamla ön görüşmeler yapıldı. Beşiktaş yönetimi, birlikte yola çıkılırsa, Alman hocaya 600 ila 700 bin Euro bandında bir ücret verecek.

Yüksek sözleşmeli futbolcular gidecek

Keller veya bir başka yabancı teknik adamın gelmesi halinde dahi, yönetimin daha önce duyurduğu gibi, ekipte Önder Karaveli de yer alacak.

Yeni teknik heyet, altyapıdan da yapılacak genç oyuncuların da olduğu büyük ölçüde yenilenmiş bir kadroyla yola çıkacak.

Siyah beyazlılarda kadro dışı olan Jeremain Lens, Adem Ljajic'in yanı sıra sözleşmesi yüksek bir diğer oyuncu Domagoj Vida'nın da sözleşmesi sezon sonu bitecek.

En son Nürnberg'i çalıştırdı

Stuttgart, Wolsfburg, Köln ve Eintracht Frankfurt gibi takımlarda futbol oynayan Beşiktaş'ın radarındaki Jens Keller, 2012 yılında Schalke 04 ile A takım seviyesinde teknik direktörlük kariyerine başladı.

51 yaşındaki Alman hoca, 2016-2018 arasında Union Berlin'i çalıştırdıktan sonra, Aralık 2018'de FC Ingolstadt'a gitti.

Keller son olarak Kasım 2019-Haziran 2020 arasında Nürnberg'i çalıştırdı. Keller, teknik adam olarak 189 maça çıktı.

Kaan Ayhan'ı A takıma almıştı

Genç oyunculara önem vermesiyle bilinen Jens Keller, milli futbolcu Kaan Ayhan'ı Schalke 04'te A takıma alan teknik direktör olarak da biliniyor.

2013-14 sezonunda aralarında Julian Draxler, bugün Fenerbahçe'de olan Max Meyer ve Sead Kolasinca ve Joel Matip gibi oyuncuların da olduğu çok genç bir kadroyla hem Bundesliga'da hem Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesiyle dikkat çekmişti.

Ajansspor

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI