Nihat Özdemir'den Fenerbahçe, Galatasaray'a Çağrı

TFF Başkanı Nihat Özdemir, başta Fenerbahçe ve Galatasaray olmak üzere kulüplere çağrıda bulundu.

Turkcell Kadın Futbol Ligi 2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonu'nun final mücadelesini Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur çebi'yle birlikte izleyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir açıklamalarda bulundu.

TFF  Başkanı Özdemir, pandemi döneminde güzel bir organizasyon imza attıklarını belirterek şu açıklamayı yaptı, "Pandemi dönemi olduğu için ve sağlık çalışanlarına her zaman borçlu olduğumuzu her zaman ifade ediyoruz. O nedenle için bu sezonun adını Turkcell Kadın Futbol Ligi Sağlık Çalışanları Sezonu diye nitelendirdik ve bunu d Şampiyonlar Ligi formatında planladık. Türkiye'nin 12 şehrinde 16 takımımız katıldı. 4 takım 4'erli grup halinde maçlarını oynadı sonrasında çeyrek final maçları, yarı final bugünde önce 3'üncülük maçı oynandı şimdide final maçı oynanacak. Takımlarımızın da kupalarını takdim edeceğiz." 

"KADIN FUTBOLU ÇOK ÖNEMLİ"

Kadın futboluna çok önem verdiklerini dile getiren Nihat Özdemir, şöyle konuştu; "Sadece Türkiye'mizde değil tüm dünyada özellikle de Avrupa'da kadın futboluna çok önem veriliyor. Biz de Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu işe önem vererek sezonu başlatmak için böyle bir karar aldık. Pandemiyi de düşünerek takımların seyahat etmelerinin zor olduğu bir dönemde Antalya'da böyle güzel bir spor kompleksinde topladık v kampa aldık. Bütün maçları oynadık ev bugünde sonlandıracağız. Bu ilki ama biz bunu önümüzdeki yılarda daha da genişleterek yapmak istiyoruz. Bu maçın başka bir önemi de şampiyon olan takım Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek. iki güzide kulübümüz Beşiktaş 'a kadın futbolun böyle bir destek vermelerinden dolayı Sayın Ahmet Nur Çebi özelinde Beşiktaş yönetimine camiasına federasyon olarak teşekkür ediyorum. Fatih Vatanspor'a da teşekkür ediyorum. Bütün futbol kulüplerinin kadın futbol dallarını kurmasını arzuluyoruz ve her türlü destek vereceğimizi de söylemek istiyorum. Fenerbahçe , Galatasaray ve Trabzonspor başta olmak üzere bütün takımları kadın futboluna önem vermeye takım kurmaya ve liglere katılmaya davet ediyorum."

DHA

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun