Rıza Çalımbay'dan iki müjde

Beşiktaş, Süper Lig'e verilen milli arada toparlanma surecine girdi.

Beşiktaş, Süper Lig'e verilen milli arada toparlanma surecine girdi. Teknik direktör Rıza Çalımbay, sakatlığı bulunan Aboubakar ve Cenk Tosun'un son durumunu açıkladı.

Beşiktaş'ta bir yandan seçim hazırlıkları sürerken bir yandan da takımıun yeniden toparlanması için yoğun mesai harcanıyor. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, sakatlığı bulunan Aboubakar ve Cenk Tosun'un son durumunu açıkladı.

"Çok zor maçlarımız var"

İlk olarak takımın genel durumunu değerlendiren Çalımbay, "Antrenmanlar çok iyi geçiyor. Sakat olan oyuncularımız, milli takıma giden oyuncularımız var. Onlar da takıma katılınca her şey daha iyi olacak. Çok zor maçlarımız var. Her şeye çok iyi hazır olmalıyız. Oynadığımız oyunun üstüne koymalıyız." dedi.

"İkinci maçı iptal ettim"

Milli arada hazırlık maçlarının birini iptal ettiğini açıklayan Çalımbay, "Önemli olan oyuncuların huzuru. Pazar günü Sakaryaspor ile Sakarya'da oynayacağız. İkinci maçı iptal ettim. Fazla sakat oyuncular var. Şu anda bir tane maç oynayacağız. " dedi.

"Cenk ve Aboubakar'ı bekliyoruz"

Aboubakar, Cenk Tosun ve Bahtiyar Zaynutdinov'un sakatlığına değinen Çalımbay, "Aboubakar, Cenk ve Bahtiyar Zaynutdinov çalışmalarına devam ediyor. Bahtiyar oynayabilir ama sadece maske ile oynayabilir. Bir şanssızlık oldu. En iyi maçlarından birnini oynuyordu. Aboubakar ve Cenk'i bekliyoruz. İkisinin de bu hafta oynayacağına inanıyoruz." dedi.

Cenk tosun ile Aboubakar'ın performansı

31 yaşındaki oyuncu Aboubakar, bu sezon 18 maçta 11 gol 3 asistle takımına katkı sağladı.

Milli futbolcu Cenk Tosun ise bu sezon Trendyol Süper Lig'de 9 karşılaşmada 2 gol 2 asist üretti.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI