Toshack: Fatih Terim hileci

Beşiktaş eski teknik direktörü John Benjamin Toshack'tan Fatih Terim'e ağır sözler


Beşiktaş’ın eski teknik direktörlerinden John Benjamin Toshack’tan Fatih Terim’e oldukça ağır sözler geldi. İngiliz basınına Beşiktaş başta olmak üzere birçok konularda değerlendirmelerde bulunan Toshack, Fatih Terim hakkında gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Toshack'ın Fatih Terim sözleri kavga çıkartır

Gallili teknik adam İngiliz basınından www. theblizzard.co.uk’a verdiği röportajda gündeme damga vuracaklar ifadeler kullandı. Toshack, Fatih Terim ile ilgili olarak “Fatih Terim muhtemelen Türkiye tarihindeki en başarılı koç ve çok akıllı bir insan. Terim bir hileci. Psikolojik oyunları iyi biliyor ve bu yöndeki planlarıyla maçtan başarılı da çıkabiliyor. Hiçbir zaman ona güvenmedim. 2-1 kazandığımız Süper Kupa maçında hakkında en çok hatırladığım şey maçtan önce tünelde beklediğimiz zamandı. Orada G.Saray’ın da bizimle birlikte bekliyor olması gerekiyordu ancak orada değillerdi. Saatime baktım. Maçtan 10 dakika önce tünelde olmamız gerekiyordu ve biz başlama düdüğünden 12 dakika önce tünele gelmiştik. Başlama vuruşuna 7 dakika kalmıştı ancak Terim’in oyuncuları halen tünele gelip sıraya girmemişlerdi. Ben de oyuncularıma dönüp soyunma odasına gitmelerini söyledim. Geri dönerken Galatasaraylı oyuncular soyunma odasından tünele gelmeye başladılar. O anda hem Terim hem de maç delegasyonundakiler bize tünele geri dönmemiz gerektiğiniz yoksa cezalandırılacağımızı söylediler. Onlara ‘Hayır, cezayı umursamıyorum. Haydi çocuklar soyunma odasına devam edin. Galatasaray bizleri dört dakika boyunca orada bekleyebilir. Biz de hazır olunca tünele geliriz’ dedim. Onlara bizimle uğraşmamaları gerektiğini gösterdim. Terim bence kendi bildiği yoldan devam etti. O anda oyuncularımın karşı takımdakiler kadar büyük oyuncular olduklarını bilmeleri gerekiyordu. Bizim üzerimizde oyun oynayamayacaklarını Galatasaraylılar’a hissettirdiğimizi düşünüyorum. Sonunda maça çıktık ve Galatasaray’ı 2-1 yenerek kupayı kazandık” dedi.

Galili teknik adam, Türkiye’deki derbiler hakkında şu yorumu yaptı: “Türkiye’de muazzam bir koşuşturma var ve İstanbul futbol için özel bir şehir. Ülkedeki en büyük üç kulüp burada. Asya’da Fenerbahçe, Avrupa’da Beşiktaş ve Galatasaray. Beşiktaş-Galatasaray derbisi en çılgınlarıydı.”

John Benjamin Toshack: Recep Çetin John Terry gibiydi

Akşam gazetesinin İngiliz basınından derlediği haberde Toshack, Recep Çetin ile ilgili olarak da  “Sağ arkada kaptan Recep Çetin benim kumaşım değildi. Eski Başkan Seba, Recep’i severdi. Çünkü 22 yaşındayken kulübe gelmişti. John Terry ya da Tony Adams gibi sembol olmuştu. Ama hiçbir zaman iyi oyuncu değildi.”