Beşiktaş Dönen Büyük Tiyatro!

Beşiktaş'ta son gelişmeler 'Yok artık, bu kadarı da olmaz!' dedirtti.

Beşiktaş'ta son gelişmeler 'Yok artık, bu kadarı da olmaz!' dedirtti. Ahmet Nur Çebi ve Yönetim Kurulu Bütçe aşımı davasında “510 milyon TL zararın sorumlusu Fikret Orman!” tespitli bilirkişi raporuna itiraz etti. 

Beşiktaş Kulübü’nün 1 Ocak-31 Aralık 2018 dönemlerini kapsayan mali tablolarıyla ilgili eski başkan Fikret Orman dönemindeki mali kongredeki ibranın iptali istemiyle kongre üyelerinin açtığı dava da bilirkişi incelemesi sonucunda, dönemin yönetim kurulunun 105 milyon 990 bin 977 TL borçlanma hakkı varken, kulübe toplamda 615 milyon 89 bin 283 TL’lik borç girdisi tespit edilmesinin ardından bugün yapılan duruşmada Ahmet Nur Çebi ve Yönetim Kurulunun bilirkişi raporuna itiraz ederek Fikret Orman’ın kulübü usulsüz borçlanmaya sokmadığı ve zarar ettirmediği yolunda görüş bildirdi.  

İstanbul 26.Asliye Hukuk Mahkemesinde bugün görülen duruşmada davacılar usulüz bütçe aşımı yapıldığında bundan haberdar olmadığı bunun denetim kurulu tarafından tespit edilip genel kurulu olağan üstü toplantıya çağırması gerekirken bir sonraki yıl raporlara yazmasının davanın haklılığını ve hukuka aykırı bu durumdan sorumlu olduklarını da iddia ettiler.  

Bütçe aşımı davasında dikkati çeken ifade “Zaman Aşımı” Davacılar aynı zamanda daha önce Fulya davası olarak bilinen bir davada genel kuruldaki ibra kararının bozulmasının sağlanmasına rağmen mevcut yönetimin sorumluları için BJK Derneği'nin kanuni hakları için gerekli işlemleri yapmadığı ve zaman aşımı ile kulübün karşılaştığının söz konusu olduğu için burada da zaman davanın aşımı süreci ile karşılaşılmaması için davanın en kısa zamanda sonuçlanmasını talep ettiği öğrenildi. 

Biri Yalan Söylüyor Ama Kim!!! 

Oysaki Beşiktaş Yönetimi temmuz 2021'de şu açıklamayı yapmıştı...  Besiktaspostasi.com 
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI