Çebi: Lütfen takipçisi olun!

Beşiktaş'ta futbolcuların alacaklarının birikmiş durumda olduğu, borçsuzluk kağıdı alınmazsa FIFA'dan ve TFF'den ceza gelebileceği iddia edildi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, seçilen yeni yönetimin acilen 25 milyon Euro'ya ihtiyacı olduğu iddiasına cevap verdi. İşte detaylar.

Ahmet Nur Çebi'den "25 milyon Euro'ya ihtiyaç var" iddiasına cevap

Transfer dönemi ve yeni sezonda beklentilerin altında kalan Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi yönetimi seçim kararı aldı. Hasan Arat ve Serdal Adalı başkanlığa aday oldu.

Beşiktaş'ta futbolcuların alacaklarının birikmiş durumda olduğu, borçsuzluk kağıdı alınmazsa FIFA'dan ve TFF'den ceza gelebileceği iddia edildi. Ayrıca yeni seçilecek yönetimin acilen 25 milyon Euro'ya ihtiyacı olduğu öne sürüldü.

Bir başka iddia ise pandemi döneminde takımdan ayrılan Victor Ruiz hakkında oldu. İddiaya göre 300 bin Euro verilmesi durumunda kulüpten sorunsuz ayrılacak olan Ruiz bu paranın ödenmemesinden dolayı UEFA ve CAS'a gitti ve sürecin sonunda Siyah-Beyazlılar'dan 8 milyon Euro aldı.

Ahmet Nur Çebi'den cevap

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ortaya atılan "yeni yönetimin 25 milyon Euro'ya ihtiyacı var" ve "Victor Ruiz'e 300 bin Euro yerine 8 milyon Euro ödendi" iddialarına cevap verdi. Çebi, kulübün resmi kanallarından yayınladığı açıklamada iddiaların doğru olmadığını belirtti.

"Bilgi kirliliği yaratmaya yönelik haberleri üzüntüyle takip etmekteyim"

Ahmet Nur Çebi yaptığı açıklamada, "Yazılı basın ve sosyal medyada Beşiktaş’ta göreve gelecek yeni yönetimin acilen 25 milyon Avro’ya ihtiyacı olduğu yönündeki haberlere istinaden aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur. Beşiktaşımızın yaklaşan Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı ile Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesi camiamızı karıştırma amaçlı ve tamamen bilgi kirliliği yaratmaya yönelik haberleri üzüntü ve şaşkınlıkla takip etmekteyim" ifadelerini kullandı.


"Vadesi gelip de ödenmemiş bir borcumuz bulunmamaktadır"

Çebi, "Öncelikle yaratılmaya çalışılan hava, güncel mali portrenin Beşiktaş başkanlık görevine ilk geldiğim 21 Ekim 2019 tarihindeki mali portre ile benzer olduğu yönündedir. Gerçek tablo ise bambaşkadır. Göreve geldiğim günden farklı olarak, bugün itibarıyla ne bir futbolcumuza, ne bir teknik kadro çalışanımıza, ne bir personelimize ne de transfer dolayısıyla herhangi bir kulübe vadesi gelip de ödenmemiş bir borcumuz bulunmamaktadır" dedi."Avans ödemesi dahi yaptığımız futbolcu ve personelimiz var"

Açıklamasına devam eden Çebi, "Hatta, taleplerine istinaden avans ödemesi dahi yaptığımız futbolcu ve personelimiz söz konusudur. Göreve geldiğim gün, UEFA borçsuzluk yazısı alabilmek veya aylardır maaş alamayan personelimizin sorunlarını gidermek zorunluluğu çığ gibi karşımızda dururken, bugün geldiğimiz noktada, yeni yönetime ne kadar kasa bakiyesi devredebileceğimizin hesabını yapmaktayız" diye belirtti.

"Bu 8 milyon Euro, futbolcunun talebinin üzerinde"

Victor Ruiz hakkında çıkan iddiaya ise Çebi, "Algı çabalarının geldiği nokta ibretliktir. Diğer bir örnek ise pandeminin ortasında kaçarcasına giden bir futbolcumuza 8 milyon avro ödeme yapmak zorunda kaldığımız iddiasıdır. Bu hayali 8 milyon avro, futbolcunun talebinin bile fersah fersah ötesindedir! Nitekim, konuya ilişkin yargılama süreci de halen devam etmekte olup, yargılama sürecinin de takip edilmesini camiamızdan rica ediyorum" cevabını verdi.

Ahmet Nur Çebi son olarak, "Özet olarak, art niyetle yapılan bu tarz haberlerin kamuoyunda bilgi kirliliği yarattığını ve camiamıza zarar verebileceğini düşünmekte olup, camiamızdan ve kamuoyundan bu tarz maksatlı haberlere itibar etmemelerini rica ederim" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI